Obiektywne informacje o produkcie ubezpieczeniowym Medycyna bez Granic


Pełne informacje dotyczące umowy ubezpieczenia, w tym określające szczegółowy przedmiot ubezpieczenia, zakres ochrony ubezpieczeniowej, ryzyka, które nie są objęte ochroną, oraz okresy, w których nasza odpowiedzialność jest wyłączona, sumy i limity ubezpieczenia, podane są w innych dokumentach, w szczególności w Ogólnych warunkach ubezpieczenia na życie z leczeniem za granicą Medycyna bez Granic (OWU), polisie, wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia.


Aby się ubezpieczyć wypełnij formularz zgłoszeniowy, a skontaktuje się z tobą nasz przedstawiciel.


Formularz



Obiektywne informacje o produkcie ubezpieczeniowym Medycyna bez Granic


Pełne informacje dotyczące umowy ubezpieczenia, w tym określające szczegółowy przedmiot ubezpieczenia, zakres ochrony ubezpieczeniowej, ryzyka, które nie są objęte ochroną, oraz okresy, w których nasza odpowiedzialność jest wyłączona, sumy i limity ubezpieczenia, podane są w innych dokumentach, w szczególności w Ogólnych warunkach ubezpieczenia na życie z leczeniem za granicą Medycyna bez Granic (OWU), polisie, wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia.


Aby się ubezpieczyć wypełnij formularz zgłoszeniowy, a skontaktuje się z tobą nasz przedstawiciel.


Formularz



Jakiego rodzaju jest to ubezpieczenie?

Medycyna bez Granic to ubezpieczenie o charakterze ochronnym, które w przypadku zdiagnozowania u ubezpieczonego poważnego stanu chorobowego lub zaistnienia wypadku, będących przyczyną przeprowadzenia jednego z zabiegów lub operacji z zakresu poważnego stanu chorobowego, umożliwia uzyskanie przez ubezpieczonego szybkiej diagnozy, przygotowanie dla niego raportu drugiej opinii medycznej, organizację oraz pokrycie kosztów leczenia w placówkach medycznych za granicą, a także opieki kontrolnej po leczeniu za granicą.


Kto może zawrzeć umowę?

Umowę zawiera z nami ubezpieczający. Jeżeli ubezpieczający jest osobą fizyczną, w dniu podpisania wniosku o zawarcie umowy musi mieć co najmniej 18 i nie więcej niż 65 lat oraz mieszkać w Polsce. Ubezpieczającym może też być osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, mająca siedzibę na terenie Polski.


Kogo możemy objąć ubezpieczeniem?

Ubezpieczeniem możemy objąć osobę fizyczną, która w dniu podpisania wniosku o zawarcie umowy ma co najmniej 18 i nie więcej niż 65 lat oraz mieszka w Polsce. Ubezpieczonym może być również dziecko, które nie ukończyło 18 lat.


Co obejmuje ubezpieczenie?


Ubezpieczenie obejmuje ochroną życie i zdrowie ubezpieczonego. W ramach umowy zakres ubezpieczenia obejmuje śmierć ubezpieczonego, a w przypadku zdiagnozowania u ubezpieczonego poważnego stanu chorobowego lub zaistnienia wypadku, będących przyczyną przeprowadzenia u ubezpieczonego jednego z zabiegów lub operacji z zakresu poważnego stanu chorobowego, ubezpieczenie obejmuje następujące świadczenia realizowane w czasie obowiązującego okresu realizacji świadczeń:


1) organizację i pokrycie kosztów szybkiej diagnozy, w tym konsultacje lekarzy specjalistów i badania diagnostyczne;


2) przygotowanie drugiej opinii medycznej na temat poważnego stanu chorobowego ubezpieczonego;


3) organizację i pokrycie kosztów opieki medycznej za granicą, do wysokości sumy ubezpieczenia określonej w polisie, w związku z poważnymi stanami chorobowym ubezpieczonego;


4) zwrot kosztów opieki kontrolnej po leczeniu za granicą realizowanej na terenie Polski bądź organizację i pokrycie kosztów opieki kontrolnej poza granicami Polski. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje poważne stany chorobowe spowodowane:


1) chorobą zdiagnozowaną po raz pierwszy w okresie świadczenia ochrony ubezpieczeniowej lub


2) wypadkiem, który wydarzył się w okresie świadczenia ochrony ubezpieczeniowej.

Niezależnie od powyższego istnieją odrębne sytuacje, w których nie ponosimy odpowiedzialności – są one określone w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ponadto pragniemy zwrócić uwagę na to, że OWU wskazują również na inne sytuacje nieobjęte zakresem ubezpieczenia lub w których ochrona jest ograniczona.


Jak długo trwa umowa ubezpieczenia?


Umowę zawieramy na okres jednego roku polisy, licząc od daty początku ochrony określonej w polisie. Po upływie każdego roku polisy, umowa jest przedłużana o kolejny rok polisy.


W jakim czasie udzielamy ochrony?


Ochrona rozpoczyna się po łącznym spełnieniu następujących warunków:

1) zaakceptowaniu przez nas poprawnie wypełnionego wniosku o zawarcie umowy,

2) dokonaniu oceny ryzyka ubezpieczeniowego względem ubezpieczonego,

3) opłaceniu składki w należnej wysokości.


Umowa trwa do dnia jej rozwiązania lub odstąpienia od niej.


Jak i kiedy opłacać składkę?


Składka opłacana jest z częstotliwością miesięczną przez cały okres trwania umowy. Składka należna jest za okres, w którym udzielamy ochrony. Ubezpieczający wpłaca ją na rachunek bankowy, w wysokości i terminie, które wskazaliśmy w polisie.


Jakie są główne wyłączenia z ubezpieczenia?


Wyłączenia ogólne

Nie ponosimy odpowiedzialności w związku z:


1) leczeniem chorób nieobjętych ubezpieczeniem;


2) chorobami lub urazami powstałymi w wyniku wojen, aktów terroryzmu, ruchów sejsmicznych, zamieszek, rozruchów, powodzi, wybuchów wulkanów, a także konsekwencji reakcji jądrowych lub katastroficznych, jak również związanymi z oficjalnie ogłoszonymi epidemiami;


3) niezaleconym przez lekarza zażyciem przez ubezpieczonego leków, narkotyków, środków odurzających lub psychotropowych,

lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii,


4) leczeniem konsekwencji wynikających z prób samobójczych lub samookaleczenia, lub okaleczenia na własną prośbę;


5) popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia czynu spełniającego ustawowe znamiona przestępstwa.


Nie ponosimy odpowiedzialności i w związku z tym Further nie organizuje i nie pokrywa kosztów opieki medycznej za granicą ani kosztów związanych z pozostałymi świadczeniami, jeżeli:


1) w momencie rozpoznania poważnego stanu chorobowego ubezpieczony nie miał stałego miejsca zamieszkania w Polsce oraz

2) w ciągu 12 miesięcy przed rozpoznaniem poważnego stanu chorobowego ubezpieczony przebywał na terytorium Polski przez

okres krótszy niż 183 dni, chyba że powodem pobytu poza terytorium Polski było korzystanie ze świadczeń z tytułu niniejszej

umowy.

Wyłączenia medyczne

Nie ponosimy odpowiedzialności w związku z:


1) eksperymentalnym leczeniem, jak również tymi procedurami diagnostycznymi, terapeutycznymi lub chirurgicznymi, których bezpieczeństwo nie zostało udowodnione naukowo;


2) procedurami medycznymi wymaganymi w związku z AIDS, HIV lub w związku z chorobami związanymi z tymi chorobami (w tym mięsak Kaposiego) lub leczeniem AIDS lub HIV;


3) usługami, które nie są niezbędne z medycznego punktu widzenia do leczenia poważnego stanu chorobowego;


4) opłatami za organizację i leczenie poważnych stanów chorobowych, objętych ubezpieczeniem, sposobem innym niż rekomendowany w raporcie eksperta medycznego, jeżeli w raporcie eksperta medycznego rekomendowanym sposobem leczenia jest przeszczep narządu;


5) organizacją i pokryciem kosztów świadczeń lub leczenia związanego z komplikacjami po transplantacji objętej zakresem ubezpieczenia, ale nieprzeprowadzonej w ramach opieki medycznej za granicą; wyłączenie to nie ma zastosowania w przypadku leczenia powikłań lub działań niepożądanych bezpośrednio związanych z procedurami medycznymi zastosowanymi w ramach opieki medycznej za granicą, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej w szpitalu lub w innej placówce medycznej i są niezbędne, zanim ubezpieczony zostanie uznany za zdolnego do podróży do Polski po zakończeniu leczenia za granicą.


Nie ponosimy odpowiedzialności i w związku z tym Further nie organizuje i nie pokrywa kosztów opieki medycznej za granicą ani kosztów związanych z pozostałymi świadczeniami, jeżeli ubezpieczony przed, w trakcie lub po procesie weryfikacji roszczenia:

1) nie postępuje zgodnie z zaleceniami lub ustalonym planem leczenia lekarza prowadzącego lub

2) odmawia poddania się leczeniu, dodatkowej analizie diagnostycznej lub testom niezbędnym do ustalenia ostatecznej diagnozy lub planu leczenia.


Kiedy rozwiązuje się umowa ubezpieczenia

i wygasa ochrona?


Umowa rozwiąże się z dniem wystąpienia najwcześniejszego z poniższych zdarzeń:

1) z dniem złożenia nam przez Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy,


2) z ostatnim dniem miesiąca polisy, w którym złożyłeś wypowiedzenie umowy,


3) z upływem ostatniego dnia roku polisy, jeżeli nie wyraziłeś zgody na zmianę warunków umowy,


4) z dniem śmierci ubezpieczonego,


5) z upływem ostatniego dnia miesiąca polisy, w którym wysokość składki uległa obniżeniu poniżej minimalnej wysokości składki

określonej w Tabeli opłat i limitów, stanowiącej załącznik do OWU;


6) z upływem ostatniego dnia roku polisy, w którym ubezpieczony ukończył 85 lat,


7) z upływem okresu, na jaki została zawarta, jeżeli jedna ze stron wyrazi wolę nieprzedłużenia umowy na kolejny okres.


Ochrona z tytułu ryzyk objętych Medycyną bez granic, tj. z tytułu szybkiej diagnozy, drugiej opinii medycznej, opieki medycznej za granicą, opieki kontrolnej po leczeniu za granicą, wygasa z dniem wykorzystania sum ubezpieczenia.


Pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasza odpowiedzialność jest wyłączona w okresie 3 miesięcy liczonych od daty zawarcia umowy ubezpieczenia, co oznacza, że w okresie tym nie ponosimy odpowiedzialności w związku z poważnym stanem chorobowym,


W jaki sposób możesz rozwiązać umowę

ubezpieczenia?


Od umowy ubezpieczenia ubezpieczający może odstąpić w ciągu:


1) 30 dni lub


2) 7 dni, jeżeli jest przedsiębiorcą, licząc od dnia zawarcia umowy.


Po tym czasie ubezpieczający może wypowiedzieć umowę w każdym czasie.

Update cookies preferences